O mnie

Artysta kabaretowy, autor tekstów i znakomity aktor niezawodowy

Biografia

Igor Kwiatkowski, niezrównany w swej wyobraźni i umiejętnościach parodystycznych, od lat zaskakuje coraz to nowymi kreacjami, które bawią i zjednują sobie sympatię tysięcy widzów.

Dzięki wyjątkowemu temperamentowi oraz umiejętności wnikliwej obserwacji otaczającego świata artysta z powodzeniem powołuje do życie oryginalne i niezatarte postacie, takie jak Mariolka, Kryspin czy Jacek Balcerzak, których perypetie z zapartym tchem i śmiechem do łez śledzi cała Polska!

Porywające widowiska Igora Kwiatkowskiego wyróżniają się błyskotliwym humorem, żartami z najwyższej półki, aktualnością i niemal namacalnym kontaktem z publicznością. Całość, utrzymana w dobrym tonie, daleka jest od satyry politycznej i nie dotyka tematów religijnych. W centrum zainteresowań komika są bieżące zjawiska społeczne, relacje damsko-męskie i fenomeny popkultury.

Współzałożyciel znakomitego kabaretu Paranienormalni. Wraz z Robertem Motyką, Michałem Paszczykiem i Rafałem Kadłuckim od kilkunastu lat tworzą jeden z najlepszych zespołów w Polsce, nie bez kozery zaliczany do kabaretowej czołówki.
Wspólnie prowadzili autorski program telewizyjny Paranienormalni Tonight, emitowany w TVP2 w latach 2015-2016. Widowisko, które przyciągało przed telewizory średnio ponad 1,2 mln widzów, w 2016 roku zostało nagrodzone przez widzów Telekamerą w kategorii „Program rozrywkowy”.

Poza umiejętnościami komicznymi, Igor Kwiatkowski specjalizuje się także w parodiach i z powodzeniem naśladuje popularnych aktorów, muzyków i piosenkarzy.

Ponadto, dzięki umiejętnościom wokalnym z powodzeniem bierze udział w profesjonalnym dubbingu. Udzielił głosu postaci Maui w polskiej wersji bajki Vaiana: Skarb oceanu (2016) oraz Gribble’owi – bohaterowi amerykańskiego filmu animowanego science fiction Matki w mackach Marsa w reżyserii Simona Wellsa (2011).

Wielokrotnie nagradzany zdobywca tytułu „Świra” w kategorii „Kabaret” za postać Mariolki (2008) oraz nagrody za „Osobowość sceniczną” wręczanej podczas Trybunałów Kabaretowych w Piotrkowie Trybunalskim (2005).
Z wykształcenia kucharz, może się pochwalić zróżnicowanym wachlarzem doświadczeń zawodowych. Przed podbojem kabaretowego świata pracował jako DJ rozgłośni Roxy FM, magazynier, a nawet wykładowca napojów gazowanych i alkoholowych w markecie.

Ważnym momentem dla jego kariery był udział w realizowanym przez „Polsat” programie telewizyjnym Debiut. Jako finalista (drugie miejsce i 30% głosów) wygrał nagrodę w postaci roli w serialu Samo Życie (2002-2010).
Prywatnie Igor Kwiatkowski jest domatorem, a swoje wolne chwile najchętniej spędza w towarzystwie żony i dzieci. Uwielbia dobre kino, brytyjskie poczucie humoru i dobre jedzenie, co, jak sam podkreśla, czasem widać na jego twarzy.

Spotkanie z Igorem Kwiatkowskim to gwarancja wielkich emocji i radosnych wspomnień, które pozostaną z Państwem przez lata. Dajcie się oczarować jego niepowtarzalnym urokiem, błyskotliwą ripostą i niezrównanym talentem!

Zdjęcia

Kontakt

Manager (Krzysztof Grzegocki)

Występy, współpraca…

E-mail

krzysztof@eskander.pl

Telefon

+19 316 105 020

Kontakt Biuro ESKANDER

ul. Malczewskiego 3/1 16-030 Opole Anna Damrat

Email

ania@eskander.pl

Telefon

+48 695 105 020